Jeden z nás lže

30. října 2018 v 14:53 |  RECENZE
Autor: Karen M. McManusová
CZ: Jeden z nás lže - YOLI 2017 , ORIGINAL: One of Us is Lying - 2017
Počet stran: 368

Tahle kniha je rozdělená na tři části a každá z nich obsahuje nějaká zajimavá překvapení. Na začátku jsem se špatně orientovala, ale postupně jsem se s postavami zžila. Nevím proč, ale nejvíc mi byl sympatický Nate. Takovým záhadným zůsobem mi připadal nejnormálnější.

Na začátku byl ještě Simon živý a plný vitality a po pár stránkách už se s ním loučila nejen jeho rodina, ale i spolužácí, kteří mu danou smrt snad i přáli. Nejvíc ze všeho nechápu, že se lidé sníží k takovému proudu slz, i když daného člověka neměli v lásce.
"Všichni ho nesnášeli, ale teď drží svíčky jako kdyby šlo o mučedníka, a ne o udrbaného pitomce."
Ne ve všech knihách se můžeme setkat s takovou upřímností. Ale je to pravda? Jednoduše ano. Není novinkou, že mrtvé všichni litujeme, i když provedli šeredné věci.
Já osobně byla na pohřbu třikrát a z tohohle počtu jsem brečela pouze na jednom, jelikož dva zbylé mrtvé jsem ani neznala. Na celé téhle smutné situaci je ještě smutnější to, že se zde můžete dostat do velice trapných situací. Dobrá rada zní, berte si sebou kapesníčky. Jinak vám bude téct z nosu a nebudete si moct ani posmrknout, jelikož zde bude hrobové ticho. Doslova. A zadruhé nechoďtě na cizí pohřby, protože je možné, že propuknete smíchy a lidé kolem vás budou dost znepokojeni.
Myslím, že po těhle zkušenostech se mi nechce ani na ten můj vlastní.

Oficiální anotace:
Premiantka, princeznička, sportovní hvězda, školní grázl a kluk, co ví o každém všechno a nebojí se to všem také napráskat. Tahle partička se sešla po škole, aby napravila své hříchy - konkrétně mobily při vyučování, kde nemají co dělat. Jenže ty mobily nejsou jejich a jeden z nich bude za hodinu mrtvý. Co se vlastně Bayviewské střední stalo? Všichni přeživší mají motiv, protože zesnulý plánoval zveřejnit jejich špinavá a ještě špinavější tajemství. Jenže jak poznat vraha, když každý má co skrývat.
Svěřování Addy s nevěrou bylo popsané moc hezky a ze života. Hlavně byla docela opodstatněná, jelikož většina šlápne vedle právě tehdy, když není něco v pořádku (nebo jste na mol). Možná je lepší to řešit ještě před uklouznutím, abyste si to nemuseli celý život vyčítat a odejít ze vztahu spíš jako gentleman než jako ubožák.

Jiskření mezi Bronwyn a Natem také nešlo přehlédnout. Vlastně by se dalo říct, vzhledem k jejich povahám, že se to od nich očekávalo. Vlastně celá knížka je jak pod zataženým mrakem, nevité kdy může začít pršet. A když na to přijde rozbouří hodně vztahů. A to včetně toho Cooperova.

Někdo píše, že věděl od první kapitoly, kdo za tím vším je, ale mně to přišlo čím dál víc zamotané. Všichni z podezřelých se začnou mít až moc rádi a pak je to ještě težší, protože je začínáte mít rádi i vy.
A k závěru bych řekla, že byl konec celkem rychlý. Na to, jak byla kniha roztahaná do všech možných detailů. Ale za mě to byla pecka a dočkala jsem se i happyendu.

P.S. Nepřijde nikomu divný, jak moc si utahují z homosexuálů? Přijde mi, že celá škála amerických filmů a knih je situována tak, že homosexualita je špatná ba až hrozivá věc, které bysme se meli štitit. Myslím, že je to každého věc a život je moc krátký na to, abysme si hráli na někoho, kdo nejsme, ne?

P.S.2 Veselý Halloween!!

Hodnocení: 85%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist