Mléko a med

9. května 2018 v 7:29 |  RECENZE
Autor: Rupi Kaur
CZ: mléko a med - omega 2017 , ORIGINAL: milk and honey - 2017
Počet stran: 204

A poprvé tu mám něco z úplně jiného šálku kávy (teď jsem si udělala chuť na kafe). Jedná se o sbírku básní, která mě naprosto uchvátila. Nevím, co mám dřív hodnotit. Jestli její nadhérné ilustrace nebo její za srdce chytající obsah.

Mléko a med je kniha rozdělená do čtyř částí a myslím, že každá z nás se v jedné básní z každé kapitoly najde. Každá žena bude za svůj život milovaná, zraňovaná, opouštěná i odpouštějící. Protože když přijímáte lásku, berete si s ní i tu bolest, která jednou přijde, ale až na konci. Je to jako když lezete, nahoru je to snadné, ale dolů to jde tíž. A čím víc člověk miluje, tím víc trpět bude!

Zajímavé je, že pokaždé, když knihu čtu s určitým odstupem, těch básní do mého života zapadá víc a víc! Což je trochu děsivé. Ne vlastně, to je život!
Obdivuju tu ženu, která na svých radostech i zklamáních staví svůj úspěch a to je odvaha sama o sobě! Ona ví, že není sama! A že jí část žen pochopí, a kdo nepochopil, ten ještě nic nezažil!

Najdete tu i řadu věcí se sexuálním kontextem, které mi ale nepřijdou nijak kontroverzní, jelikož věci, o kterých mluví jsou samy o sobě přirozené, akorát lidmi zavrhované v širší společnosti.

Oficiální anotace:
Sbírka básní krátké prózy o přežití. O lásce a ztrátě, násílí a zneužívání, o ženskosti.
Kniha je rozdělena do čtyř kapitol a každá má jiné poselství. jedna se snaží léčit zármutek, jiná zase bojuje s všudypřítomnou bolestí. Čtenáři nabízí cestu od nejhorších životních momentů ke smíření a hledání radosti. Ta je totiž všudypřítomná, jedinou podmínkou je chtít ji vidět.

"dotkl ses mě
a nepotřeboval si
k tomu dotek"

"nejvíc ze všeho
tě chci uchránit
před sebou"

"musí to hodně bolet
vědět že jsem tvoje
nejkrásnější
zklamání"

Musíte umět číst mezi řádky, nebo čerpat z osobního života, pak této knize budete rozumět.
Kniha je směrována spíše ženám, ale pokud se najde nějaký odvážlivec...

P.S.Vztahy a škola na mě byly až moc, ale mýmu blogu to co nejdřív vynahradím! A pili jste někdy Shakerato? Mňamina na tyhle horký dny! B

Hodnocení: 99%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist