S láskou Rosie

6. listopadu 2017 v 13:48 |  RECENZE
Autor: Cecelia Ahernová
CZ: S láskou Rosie - Albatros Media 2015 , ORIGINAL: Where Rainbows End - 2005
Počet stran: 446

Tak jsem se poprala s touhle bichlí a na dvakrát ji přečetla. Velkým plusem bylo, že je to příběh ze života. Něco, co se může stát kdekomu (a dokonce vím jak na to). Není tak těžké si mimčo stvořit, jako mu dopřát dokonalou budoucnost. Vtipné reálné podání, jak už od Rosie, Alexe či Ruby a později i Katie. Jelikož příběh byl tvořený něčím hodně zastaralým a kouzelným a to dopisy a emaily, (kéžbych od někoho, komu jsem schopná svěřit adresu, dostala dopis a to daleko v přijemnějším kontextu, než uhrazení pokuty v knihovně) tak kniha dostala úplně jiný směr.
Příběh se netáhl a byly zmiňované všechny podstatné věci. I když má kniha přes 400 stran, měla svižný chod (zkrátka se život několika hrdinů smrsknul do docela malého objemu, no ne?).

Oficiální anotace:
Nejlepší přátelé Rosie a Alex se musí vinou osudu rozloučit na naurčito, aniž by si dokázali navzájem přiznat pravdu o svých citech. Jejich přátelství pokračuje dlouhé roky pouze prostřednictvím e-mailů, dopisů a dlouhých telefonních hovorů, které si vyměňují přes oceán. Žijí své vlastní životy a hledají štěstí a "poklad na konci duhy". Přijdou na to, že ho mají na dosah ruky už dávno a dostane jejich láska druhou šanci?Doufám, že já se za láskou takovouhle oklikou honit nebudu muset (i když já jednu mám a jinou teď nechci - ano i já jsem něčeho takového schopná :D). Všechno je zajímavé právě tím, že ani jeden nechce projevit svůj opravdový cit, aby druhého neztratil a v životě se míjejí (a to ne zrovna krátce, pokud nepovažujete 50 let za kapku času). Zkrátka "Někdy trvá věky, než najdete toho pravého".
Kniha je dělená do 5 částí. Moje nejoblíbenější nejspíš překvapivě pátá a nejkratší a celých 400 stran, ehm, očekávaná. Nevím, zda srovnávat s filmem, jelikož opět film ztratil spousty podrobností a nebo je úplně změnil. Recenze jednoduchá, krátká a výstižná.


P.S. Už zase se blíží Vánoce a já musím opět shromáždit tématické zimní příběhy. Na seznam sepisování vánočních cukroví a balících papírů je nutností připsání i kolonky s knihami...
Vaše B

Filmové zpracování: S láskou Rosie

Hodnocení: 87%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 erin-cosplay erin-cosplay | Web | 6. listopadu 2017 v 14:13 | Reagovat

To vypadá good

2 Nicole Nicole | Web | 6. listopadu 2017 v 14:22 | Reagovat

knihu som nečítala ale film som videla, a bol skvelý :) aj keď ma hnevalo, ako sa stále míňali :-x od tejto autorky som čítala PS: Milujem ťa, a nemôžem iné než odporučiť, rovnako aj film podľa tejto knižnej predlohy :)

3 lifeisabook lifeisabook | 6. listopadu 2017 v 20:08 | Reagovat

[1]: Joo..to je :D :)
B

4 lifeisabook lifeisabook | 6. listopadu 2017 v 20:11 | Reagovat

[2]: Jojo..na film jsem koukala nejmíň 5x :D...a film PS: Miluji tě jsem zkoukávala s mamkou taky dost často, ale knížku bych zrecenzovat taky mohla. Dobrý nápad :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist