Čarodějnice z Hex Hall

6. května 2017 v 11:39 | #1 |  RECENZE
Autor: Rachel Hawkinsová
CZ: Čarodějnice z Hex Hall - Knižní klub 2011 , ORIGINAL: Hex Hall - 2010
Počet: stran: 240
SÉRIE: Hex Hall

Kouzelné prostředí školy Hex Hall je místo, kde se soustředí asi největší síla všech bytostí-lykantropů, upírů, víl, vlkodlaků a hlavně čarodějnic. Hlavní hrdinka, temná čarodějnice, byla naprosto jednoduchá, sarkastická i citlivá osoba.. Docela se mi zalíbila. Autorka nepoužívá nic obtížného a všechno scvrkla do 250 stran. Což je dobře, jelikož utahané příběhy nejsou můj typ. Líbí se mi styl fantasy s propojením klasického, ale neomrzelého milostného románku. U příběhů s nadpřirozenými schopnostmi se cítím jako doma (ne, že bych něco takového ovládala, ale má to svoje kouzlo).

Oficiální anotace:
Sophie Mercerová je čarodějnice. Je jí šestnáct a právě nastupuje do Hecate Hall, elitního nápravného zařízení pro adolescenty Prodigia-čarodějky, kouzelníky, víly a řádku dalších bytostí. Sophie chtěla jenom pomoct...ale kouzlo lásky, kteréseslala, se trochu zvrtlo, a Hex Hall je její poslední šancí. Hned první den s dějí věci: získá tri mocné nepřítelkyně, zakouká se do Archera Crosse, nejhezčího a nejnafoukanějšího kouzelníka na škole, a zanovou spolubydlící dostane upírku. O té se navíc povída, že právě ona zabila svojí předchozí spolubydlící Holly...Sophie nevěří, že by Jenna, jediná upírka se závislostí na růžové barvě, někoho zabila. Zlovolná síla však začne studenty Hex Hall znovu ohrožovat, chodbami se vznáší podivný duch dívky v zeleném a Sophie má za trest službu ve sklepě na celé pololetí..s Archerem Crossem.


Na jednu stranu mi přijde příběh dětinský, takový lehce okoukaný- zrovna ona z holek na celé škole má tu šanci být s nejhezčím klukem ze školy (sama vím, že na škole jich je bohužel víc takových, se kterými se dá dostat do kontaktu, aniž by to holka, jako já, tušila). Na druhou stranu z vlastní zkušenosti už vím jaké to je mít pozornost tohohle typu, takže to vlastně tak dětinské není. Ale opět je jejich průběh jejich vztahu moc snadný. Která učitelka zamkne dva puberťáky ve sklepě na hodinu, za kterou se dá, ehm, stihnout dalších pětadvacet věci? Okay, beru ohled na to, že je knížka fantasy i z tohohle úhlu pohledu.
Ale nebudu knížku dál kritizovat, protože mě bavila, během dvou dní jsem ji měla i na školní lavici.

P.S. Na druhý díl jsem nenechala dlouho čekat a už teď zahřívá mojí poličku...
Vaše B

Další díl: Démon z Hex Hall

Hodnocení: 93%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist