After - polibek

30. května 2017 v 16:38 | #1 |  RECENZE
Autor: Anna Todd
CZ: After- přiznání - Yoli 2015 , ORIGINAL: After - 2014
Počet stran: 528
SÉRIE: After

Hned po pár stránkách mi došlo, odkud je mi téma povědomé. Tohle je něco na způsob Krásné katastrofy, kterou jsem recenzovala někdy minulý rok (jiný rok to vlastně být ani nemůže). Neměla jsem ponětí, co může obsahovat románek o pěceti stránkách a ani mě obsah zvlášť nepřekvapil, ale zato se mi četl víc než lehce. Opět příběh, kde se váhy houpou nahoru a dolů. Kde konec se stal začátkem dalšího dílu.
Um, Tessa mi nebyla moc příjemná, spíš než jako hrdinka jsem se cítila jako divačka, která i tak hltá každé slovo. Nedokážu nějak pobrat její přehnané reakce, i mně samotné to bylo nepříjemné (Hardinovi jsem se opravdu v některých chvílích nedivila). Já se osobně nepovažuju za žárlivého člověka (musíte rozenat žárlivost od zvědavosti) a podle mého názoru člověk si nejvíc uvědomí, že vás ranil, když neříkáte vůbec nic a vysmějete se mu do obličeje. Neříkám, že neumím být hysterická, ale to spíš v případě, když si někdo ulomí čtvereček mojí čokolády. Vraťme se ale k příběhu...

Oficiální anotace:
Tessa má všechno-žije v láskyplném prostředí s chápající matkou a má kluka svých snů, laskavého, milého, kterého jí závidí všechny kamarádky. Lepšího už si ani nemohla přát. Tessin pohodový život ale v okamžiku změní jediné setkání. Hardin je pořádně drzý kluk, s nepřeslechnutelným, nafoukaným britským akcentem, sexy rozcuchem, tetováním a piercingem ve rtu. Tessa si nemůže pomoct-Hardin je zkrátka jiný než ostatní kluci, které poznala...
A to po bvšech stránkách-dovede být i pěkně krutý. Neměla by ho spíš nenávidět? Neměla by jím Tessa pohrdat? Jak to, že se od něj nemůže odpoutat? Nedokáže to- i přes všechny jeho chyby a prohřešky. Intenzivní vášnivou blízkost střídají neustálá Hardinova zmizení a výbuchy vzteku. Může takhle vůbec vypadat láska? Tessa sama nevěří, že by takový vztah mohl fungovat. Ale...jde odolat jeho polibku?


Kapitola sama pro sebe jsou sexuální scény, které byly, um, opravdu detailní, hih. Ne, že by tam nebylo něco, co bych neznala (mno, teď to vyzní jinak, než jsem chtěla), je to pro oči starších aspoň 15 let (ale jakmile se tohle dočte zvídavé 13 leté pubertální dítě, jde si knihu paradoxně přečíst. Auutorka to brala alespoň s humorem a postupně tak, aby se i čtenářky mohly těšit na ty následující.

I když se mi celkem tenhle holčičkovský žánr líbí, nemůže uniknout bez kritiky. Dovolím si tvrdit, že s ohledem na autorčin věk bych čekala něco trošku zajímavějšího, propracovanějšího (i když stvořeno na wattpadu). Něříkám, že by mě odhalení na konci nepřekvapilo, ale ani neuchvátilo (čekala jsem něco jako bum a bác). Mno, kdybych měla chodit na školu s touhle vysokoškolačkou asi bych se necítila zrovna spokojeně (a to se na výšku těším víc než dost), ale to se dá říct o celém zbytků knižních hrdinů. I její matka mě dohánela k šílenství (ne, že by někdy moje ne, ale co je moc..) Na druhou stranu je odvyprávěno něco, co se naneštěstí může stát i v našem životě. Každý někdy narazí, záleží jak se k tomu postaví.

P.S. Když to zhrneme: dvě hysterky, kluk s bipolární poruchou ( ne-li tripolární- existuje to vůbec?), hrstka lehkých děvčic a falešných přátel taky utvoří příběh...Příště vaše B

Hodnocení: 67%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tánička Tánička | E-mail | Web | 24. října 2017 v 16:58 | Reagovat

Já knížku četla o prázdninách (díky bohu za to). Prvních 200 stran jsem slupla jako by ne a strašně se mi kniha líbla, zbývající stránky mě nudily a nedosahoval jsem toho co ve čtení miluji (že to má nějaký smysl dočíst tu danou knihu) chtěla jsem jí odložit, ale také mi jí bylo líto. Ale nejvíc mě zaskočil konec, co tebe? Jediná kniha na kterou myslím i když jsem jí četla tak tři, čtyři měsíce zpátky to se musí nechat. Jinak fakt pěkný články máš zvláštní že jsem tě jak si dřív nepotkala. Btw taky jsem dělala na knihu recenzi přijď se mrknout :-)

Tánička

2 lifeisabook lifeisabook | 29. října 2017 v 16:31 | Reagovat

[1]: Taky se strašně snažím vždy knihu dočíst, i když mě to zrovna nebere. Čekám jestli nenastane nějaký zlom...konec byl tak trošku šok, ale aspoň nějaké to drama :-D.
Děkuju moc, snažím se :-)...určitě jdu mrknout na blog..sem zvědavá :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist