Umění předstírat

30. dubna 2017 v 11:17 |  RECENZE
Autor: Rachel Harrisová
CZ: Umění předstírat - CooBoo 2015 , ORIGINAL: The Fine Art of Pretending - 2014
Počet stran: 310

Opět se nám na hlavní scénu vloupává dvojice, jejíchž vztah, řekěme, je čistě kamarádský. Allysa s Brandonem jsou ty hlavní bojky na moři plném kluků a holek, kteří Allyson berou jako osobu, co má zájem o vážný vztah (což je podle mého názoru naprosto správně, ale tak v Americe mají možná trochu jiné zvyky). Do téhle "šlamastiky" ji dostal sám její nejlepší přítel Brandon, druhý nejkrásnější kluk na škole (samozřejmě, kdyby byl škaredý ona by ho odmítla a příběh by končil tím, že jejich kamarádství zkrachuje, ale hlavní hrdina prostě musí být okouzlující, no ne?). Sportovkyně jako Allyson by si mohla vybrat kluka i bez zbytečných proměn. Je pravdou, že popisovaná Allyson by mohla pohrábnout šatník, ale jako osoba mi zrovna nepřišla dvakrát přemýšlivá, takže se jejímu rozhodnutí nedivím. No, ale o čem by ta kniha pak byla, že?

Oficiální anotace:
Podle kluků na fairfieldské akademii existují dva druhy holek - ty na trvalý vztaha ty na nezávazné randění a užívání si. Sedmnáctiletá Alyssa je rozhodně ten první typ- a upřímně touží to změnit. A takzahájí svou radikální proměnu, jejimž cílem je Justin Carter,největší krasavec a lamač dívčích srdcí. A aby si jí vůbecvšiml a ona se zařadila mezi oblíbené holky na randění, přemluví svého kamaráda Brandona, populárního sportovce, aby předstírali, že spolu chodí. Zprvu nevinná hra na šťastný pár postupně přerůstá v něco mnohem víc - v něco, co navždy může zničit jejich dlouholeté přátelství i Alyssinu snahu stát se někým jiným.


Takový ohrabaný příběh s hledáním pravé lásky i přesto, že jí máte na dosah ruky. Kapitoly vypráví částečně ON a z druhé poloviny ONA. Trošilinku lépe se mi četly ty JEHO kapitoly. Byly plné takových těch předsudků, které my holky vlastníme, takže jsem nemohla doopravdy zjistit jak blbě uvažuje na rozdíl od Allyson (protože ženské zastoupení mám tak nějk za mých 16 let zmáknutých poněkud líp).

P.S. Mě, kdyby na škole považovali za holku na "randění" asi bych nebyla dvakrát nadšená. A mimochodem svoji pověst si zatím na střední buduju (a nerada bych udělala chybu). Takže porozumět hrdince mi činí mírné komplikace, ale za to být černá (nebo šedá?) myška asi taky není zrovna příjemné. Něco mezi tím je naprostý ideál.

Hodnocení: 59%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist