Zelená jako smaragd

15. ledna 2017 v 16:17 | #3 |  RECENZE
Autor: Kerstin Gierová
CZ: Zelená jako smaragd - CooBoo 2013 , ORIGINAL: Smaragdrün - Liebe geht durch alle Zeiten - 2010
Počet stran: 416

Říká se, že: "Když jste se nedostali ke šťastnému konci, tak to ještě konec není." Ale u posledního dílu této trilogie vám, mezi svými, říkám, že jsme doputovali až k samému závěru. Kolo se opět roztočilo a příběh nabral velké obrátky. Pořád mě láká naživo potkat takového Gideona, vedle kterého by se mi podlamovala i naposté kolena. (Jen tak mezi námi jsem takového nejspíš nepotkala). Bylo to zkrátka neodolatelně slaďoučké a pohádkově kouzelné a tak různě. Popravdě sama nesnáším dějiny a cokoliv s tím spojoné, jako napřáklad hodiny dějepisu, ale pro ty šaty popisované v knize bych vraždila. Doslova bych popadla kord a ty šaty ukradla, ale řeknu vám upřímně, nejsem zrovna násilnický typ.

Oficiální anotace:
Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto neopchopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dechberoucí úprk do minulosti a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování - a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány léčit... (pozn. Xemerius se velmi obavá, že nikoliv.)


Jak ale řekla Leslie, kamarádka Gwen,: Je zábavnější mít nes... ups, ty slova ze mě tak letí, že jsem vám málem vyzradila kousek napínavého děje, "takovou" kamarádku než jí sama být. A s tím naplno souhlasím. Jelikož jsem se příběhu nemohla nabažit.
O Gideonovi jsem se už zmínila, o Gwendolyn taky tak a ještě se musím podělit o roztomiloučké láskování (netuším jestli se tohle slovo dá vůbec použít) mezi Raphaelem, bratrem Gideona, a Leslie. Ti jim ovšem se vším pomáhají.
Konec jsem opravdu ani netušila, protože byl pěkně rafinovaně nalíčený. To je prostě jako by vás někdo nasměroval k jihu a přišli jste z východu (a ne ze severu, jestli to dává nějaký smysl). Prostě a jistě byl konec suprový, dokonce se i rodinka dočká přírůstku.

P.S.: Zrovna jsem na horách a nelyžuju, ale pozitivní je, že už jsem fit a krušný silvestr jsem nechala za sebou. :)
Hodnocení: 95%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist