Sněží, sněží

15. prosince 2016 v 17:56 | Let It Snow |  RECENZE
Autor: Maureen Johnson, John Green a Lauren Myracle
CZ: Sněží, sněží - Yoli 2015 , ORIGINAL: Let it snow - Penguin books 2008
Počet stran: CZ - 264 ORIGINAL - 354

Oficilání anotace:
Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány - a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé...THE JUBILEE EXPRESS (Zasněžený expres)
Jubilee, toť důležité jméno první hrdinky. Přišlo mi nepodstatné, že se čertila tolik nad svým jménem, protože se mi zdá, že v angličtině všechno zní líp (dokonce i písnička se jménem Umbrella, umbrella zní dobře a v českém překladu nebo oboru pochybuju o existenci písničky Deštník, deštník). Příběh vtipný každým svým slovem. Ze začátku se objevilo na scéně víc kluků, než jsem čekala a špatně jsem odhadla budoucího miláčka hlavní postavy. Nakonec ale jejich opravdový konec ( Jubilee a Noaha a Jeba a Stuarta ) jsem si nemusela jen vysnít. Je to pořádná zimní nadílka. Už jen při čtení o obří vánici mi běhal mráz po zádech a to jsem měla doma pěkně zatopeno!! Vůbec by mi nevadilo, kdyby to byly samostatné knihy.

A CHEERTASTIC CHRISTMAS MIRACLE (Vánoční zázrak)
Až u druhého vypravování jsem pochopila souvislost s nejhorší sněhovou bouří za posledních padesát let. Jestli jste hádali, že jsou příběhy propojené, měli jste pravdu. My jsme vlastně pozorovatelé nejhoršího mrazivého dne ze třech různých pohledů. Já už jsem si svůj oblíbený vybrala.
Škoda jen, že Greenovi hrdinové jsou všichni na stejné brdo. Neříkám, že by mi postava vadila, ale jednou dvakrát by mi v jeho knihách stačila. Nebo je chyba ve mně a automaticky si představím podobného slušně vypadajícího kluka. Jeho část byla komická. V některých pasážích jsem se neudržela a nahlas se smála ( naštěstí jsem byla zrovna doma).
Pro jeho příběhy jsou příznačné i přezdívky, kterými obdarovává své postavy. A ani tady nechyběly. Vévoda, JP i Tobin byli komičtí a hraví, jednodušše přátelé na život i na smrt. A láska v tomhle případě je nevyhnutelná.

THE PATRON SAINT OF PIGS (Patron prasátek)
Třetí povídka předčila tu druhou, ale zdaleka nebyla nejlepší. Snaž až na ten bezvadný konec. Hlavní hrdinka mi totiž nebyla dvakrát po chuťi, ale i tak jsem s ní došla až ke konci. Je zajímavé, že mi od začátku víme to, co hlavní hrdinka - Addie ne. Tím je to všechno zajímavější a úplně blázním z toho, jak jsou perfektně příběhy propletené navzájem, ale přitom jsem neměla tušení, kdo bude budoucí vypravěč (autoři to vzali z druhého konce, řekla bych).
A samotný konec byl prostě pohádkový. Nebyli jen tři konce, ale dokonce čtyři (podle mě).


Bože, jsem tak ráda, že právě tuhle knihu jsem si koupila v angličtině, jelikož mě bavila. A když vás něco baví, tak si klidně hledáte nezáživně nějaká ta slova ve velké slovníkové bibli.
Knihu jsem četla v českém i anglickém jazyce a musím říct, že v originálu je daleko propracovanější a má takový svůj původní nádech. Jde říct, že to co jsem si nevzala z české verze, pobrala jsem z té prvotní.

P.S: Mírné spoždění snad vynahradím báječnou knihou...Sama nemůžu uvěřit, že je už po druhé adventní neděli..Ale proboha: Přivolejte někdo sníh!!!

Hodnocení: 95%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nemessis Nemessis | Web | 2. ledna 2017 v 23:58 | Reagovat

pěkná recenze

2 lifeisabook lifeisabook | Web | 3. ledna 2017 v 12:29 | Reagovat

[1]:Děkujuu :) Aspoň tuším, kdo čte pravidelněji moje recenze.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist