Dash & Lily- kniha přání

4. prosince 2016 v 9:00 |  RECENZE
Autor: Rachel Cohnová a David Levithan
CZ: Dash a Lily: Kniha přání - CooBoo 2014, ORIGINAL: Dash & Lily: Book of Dares - 2010
Počet stran: 276

Kniha mě zatáhla do děje neuvěřitelně rychle, jelikož už u první stránky, tohohle skvěle vymyšleného příběhu, jsem si připadala jako ve středu knihy. Líbilo se mi, že jsem se o dvou hlavních postavách dozvídala informace po celou dobu čtení. Musím vyzdvihnout i humor, který za celých 276 stran kniha ztratila pouze v napínavých částech, ale ani tam se bez menších sarkastických poznámek neobešla. U příběhu jsem se musela jednoduše řehtat. Abyste okusili malou dávku, přidávám sem ukázku:
"Za ty dva a něco roku, co byli táta s Leezou spolu, jsem s nimi strávil přesně jednu jedinou dovolenou, a ta se odehrávala v tak zvaném "luxusním lázeňském komplexu". I tenhle název v sobě obsahoval špetku rafinované ironie: Když jsem je omylem přistihl, jak se líbají s bahenními maskami na obličeji, odnesl jsem si z toho komplex opravdu luxusní."


Anotace:
Hlavními hrdiny nejsou vlastně tak oni dva, jako spíše červený zápisník, kterým to všechno začne. Zápisník, který objeví v knihkupectví kluk jménem Dash, patří jedné holčině z New Yorku, jejíž jméno je Lily. Dash přijme výzvu, která se ukrývá uvnitř, a se záhadnou Lily si začne dopisovat, stejně jako Lily si začne psát s tajemným Dashem, prostřednictvím tohoto deníku. Touha, která nutí oba dva stále pokračovat je nezastaví před žádným z úkolů. Až na jeden den, kdy Lily deník nepředá dál, a tak se Dash rozhodne ji najít v rušném předvánočním New Yorku, díky jejím příbuzným, přes které si občas deník posílali. Časem zjištují, že se k sobě nehodí tak, jak si představovali a ani jeden neví, co vlastně může od druhého očekávat.

Postava, jak Lily, tak i Dashe mi byla sympatická. Žádný z nich mi nepřipadal zbytečně perfektní, přesto byl každý něčím jedinečný. Skvělé bylo, že kapitoly střídavě vypráví Dash i Lily, protože jsem byla v obraze nad myšelenkami obou dvou hrdinů. Celé to bylo nadmíru napínavé a jejich spontánnost byla bezvadná. Ach, taky byse mi líbilo takouvouhle hrou najít lásku, ale co si buedme namlouvat, že?

PS: O můj bože, první adventní neděle je tu!! (mimoto i můj svátek, jestlipak uhádnete mé jméno?!) Před chvíli jsem ležela na lehátku u moře a teď tu věším ozdoby..
K pravé vánoční atmosféře vám napomůžou (mimo filmy) samozřejmě vánočně laděné knížky. Měsíc plný zimních romancí!!
Třeba tahle neobyčejně obyčejná knížka do zimních dnů a večerů, která se dá přečíst opravdu rychle :)).

Hodnocení: 95%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist