Dárek z pravé lásky

30. prosince 2016 v 11:45 | 12 zimních políbení |  RECENZE
Autor: Holly Blacková, Ally Carterová, Matt de la Peňa, Gayle Formanová, Jenny Hanová, David Levithan, Kelly Linková, Myra McEntireová, Stephanie Perkinsová, Rainbow Rowellová, Laini Taylorová, Kiersten Whiteová

CZ: Dárek z pravé lásky - CooBoo 2015 , ORIGINAL: My True Love Gave To Me - 2014
Počet stran: 380

Vánoce ruku v ruce se sněhem v hlavní roli vystřídaly už dávno přípravy na silvestr. A já tu mám poslední knihu tohohle roku. Knížka se skládá z dvanácti vánočních povídek. Nebudu tu rozepisovat reakci na každou z nich (to už by na mě bylo asi moc), ale popíšu ji jako celek, protože byla i jako jeden výtisk vydaná. Některé povídky byly samozřejmě slabší, jiné mě naprosto vrátily do svátečních dní, ale nejde je tak úplně hodnotit mezi sebou, jelikož každá byla naprosto (jakože úplně) jiná. Záleželo nejen na stylu autora, ale taky odkud spisovatel pochází a jaké má zkušenosti s vánočními svátky (ať už bohaté nebo chudé, že? ) Některé byly z reálného života, jiné plné fantasy prvků nebo elfíků...Autoři, které jsem znala mě přivítali kouzelnými, jim charakteristickými, znaky. Ale povětšinu autorů jsem poznala poprvé a jejich příběhy byly nečekané. Popravdě jsem čekala klasické (sobě si dost podobné) plácanice, ale překvapivě se mi dostalo hodně rozdílných forem povídky.
Oficiální anotace:
Dvanáct vánočních povídek, dvanáct políbení a dvanáct příběhů pro dlouhé zimní večery od těch nejlepších autorů young adult současnosti!
Knížka na první pohled uchvátí čtenáře a i smrtelníka svojí galakticky sladkou obálkou a barevnými stránkami. Samozřejmě na druhý pohled až pozná jestli mu sedne (tak jako mně). Ale napříč všem hyperaktivní činnostem knihy mě vždycky u povídek mrzí to, že když se konečně s hrdinou/kou stotožním, tak zazvoní zvonec a příběhu je konec (ale když ne, alespoň se hrdiny snadno zbavím). Povídky jsou kraťoučké, ale zároveň nabíjející a příjemně povzbuzující (happyendy), a proto se na zimní svátky hodí.
Polibek je něco, co je zadarmo, ale ne každý má to štěstí ho dostat.
Jen..
(Na mě možná až moc židů v jedné knize!? NO nevím, posuďte!).


P.S: Poslední recenzi jsem zdržela schválně (nehodlám přestat, propánajána) a všem vám chci popřát hodně štěstí do nového roku 2017!... B

Hodnocení: 97 %
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nemessis Nemessis | Web | 31. prosince 2016 v 22:25 | Reagovat

na romantiku moc nejsem

2 lifeisabook lifeisabook | Web | 3. ledna 2017 v 12:36 | Reagovat

Nevím, jaký žánr tě sice baví, ale pokud narazím na něco zajímavého, ale odlišného..Pokusím se to přelouskat a můžeš počítat s recenzí! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist