Bonusový článek - podzim 2016

3. prosince 2016 v 19:53 |  SEZÓNNÍ ČLÁNKY
Napadlo mě udělat malý článek o rozdílech mezi knihou a filmem.
Na konec podzimu 2016 tu mám druhý speciální článek článek na téma: Zfilmované knihy

Ať už je to film Papírová města, Zůstaň se mnou, Hvězdy nám nepřály, Harry Potter nebo mnoho dalších, tak jsou ochuzeny o pocity hlavního hrdiny, větší napětí a o spousty podrobností. I kdyby se jednalo o sebe víc lepší film, knize se podle mého názoru nevyrovná. Vše, co chtěl autor sdělit pomocí slov v knize se nepromítne do celého filmu. Musím taky říct, že mě překvapuje, kolik je toho z knihy odebráno a že se pomalu příběhy ve filmu nepodobají originálu. Je pravdou, že většinou záměr i konec je stejný, ale dějové momentky jsou bohužel ta tam.
Příznám se, že filmy mě občas baví víc a knihu bych si podle nich nepřečetla, ale je to opravdu jenom mizivý počet (fakticky mizivý, občas).

Filmy:
Výsledek obrázku pro rubinrot

Musím říct, že hlavní herci mi byli sympatičtí. Trochu mi přišlo zvláštní točit německý film v Anglii, ale i tak bych se přes to přenesla, kdyby za to film stál. Bohužel podle mě film srazil úroveň knihy někam hodně hluboko (někam do mega hluboké studny, kde se utápěla a utápěla a tak podobně). Popravdě, kdybych viděla sérii filmů a až potom četla knihu nedostali byste mě do toho ani párem volů (jak se tak říká, myslím).
A ach můj bože, co to tam bylo za sexuální scénu? Někdo tvrdí, že díky tomu dostal příběh větší "grády", že se tím, jako by připoutali a zvážnili situaci. Ale podle mě je to naprosto zbytečné. Nezměnila bych na film názor ani kdyby tam ten hluboký ( upozorňuju, že nejsem ujetá na tohle slovo ) projev vášně nebyl, ale tohle jenom podtrhlo to, že se nedrželi scénáře. Byla jsem rozčarovaná z předlohy, ale filmy mě neupoutali.

Hodnocení: 35%

Knihy:

Samým paradoxem je, že nejlepší kniha, kterou jsem zhltla jedním dechem (za tohle období) byla právě Rudá jako rubín, jejíchž film jsem před chvíli (nahoře) tolik očernila. Kniha byla naprosto okouzlující a nerovná se žádné jiné, kterou jsem kdy dřív četla. Kniha patří do trilogie DRAHOKAMY, na níž jsem už podávala recenzi. Pro tohle období ani nemám stupínek vítězů a rovnou korunuju tuto.


Fotka:
Fotečku tu pro vás mám až z pozdního podzimu, to znamená, že: Kde jinde bych trávila čas s kupou stránek, než v kávárně nad horkým kafem a zákuskem?
Právě jsem četla klasiku Romea a Julii, protože pro vás chystám měsíc v podobě klasických tragédii i komedii od nejznámějších autorů. Ale zatím to víte jenom VY! Tak pšš...Budete si ještě muset chvilku počkat...


"To, čemu se říká růže,
pod jiným jménem vonělo by stejně."
W. Shakespeare

P.S. : Tak už tu vítám zimu a vy se můžete těšit na měsíc knih, plných vánočních momentů, radostí i strastí...Loučím se s podzimem až teď a to tak, kdy na zemi je už bílý povlak...
( hah..nezdařený pokus o rým, pokud jste si všimli )
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nemessis Nemessis | Web | 2. ledna 2017 v 23:59 | Reagovat

to bych si i přečetla ;-)

2 lifeisabook lifeisabook | 3. ledna 2017 v 12:21 | Reagovat

[1]: Jestli ti něco padlo do oka..Taak jsem přímo nadšená! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist