Losing It

27. listopadu 2016 v 10:22 | #1 |  RECENZE
Autor: Cora Carmack
CZ: Losing It - Jota 2014 , ORIGINAL: Losing It - 2012
Počet stran: 248
SÉRIE: Losing It

Vtipné scénky, do kterých nechala autorka padat hlavní hrdinku, byly opravdu nadmíru trapasní. Za každou takovou jsem si říkala: "Ach můj bože, že bych měla štěstí, o kterém jsem nevěděla?!". Bliss byla sympatická mladá holčina, kterou trápilo její neporušené panenství a na konci dojde samozřejmě k poznání, že jí to vůbec nevadí. #klasika.
Je ale pravdou, že hezké holky to nemají nějak lehčí (říkejte si co chcete, ale etrémně nádhernou holku si nikdo nedovolí oslovit- mimo kluby, které u nás samozřejmě nefčí jako v Americe.) Ano správně, hlavní hrdinka pozná svého "vyvoleného" právě v baru. Jaká absurdita, ale budiž. Když pomineme naivní okolnosti, nebylo jejich setkání neotřelé místem, ale jeho průběhem a to, že si začali povídat právě o knihách Shakespera a tím si mě získal tenhle fešák jménem Garrick (i když pochybuji o tom, že bych v zakouřeném opileckém klubu potkala sexy týpka milujícího knihy - opět neříkám, že by mi to vadilo!).


Oficiální anotace knihy:
Jak to, že jsem pořád ještě panna?, ztrápeně si opakuje každý den při pohledu do zrcadla Bliss Edwardsová, na první pohled úspěšná a bezproblémová studentka herectví obklopená množstvím přátel, kteří však absolutně netuší, čím se jejich pohledná a inteligentní kamarádka užírá. Hodlá skoncovat s panenstvím - jenže ten pravý stále ne a ne přijít.

Ale už k samotné recenzi. Kniha měla plynulý živý děj při kterém jsem se překvapivě nenudila. Hlavní hrdinové byli průměrní (svoje už jsme si řekli). Nejvíce ze všech postav jsem si zamilovala kočku Hamleta, kterou si musela Bliss pořídit na úkor vymyšlené výmluvy, když svému budoucímu učiteli utekla polonahá z postele ( samozřejmě, že on byl už "připraven" více než ona). Jejich zápletky a střety poté, co tuhle nádheru den poté ve škole zjistí, stojí za přečtení. Pobavíte se a trošilinku zasníte nad slaďoučkým koncem.
Popravdě musím říct, že jsem opravdu nepochopila léčbu nemoci, která se tam vyskytuje. No, smyšlené postavy se jednodušše léči rychlostí blesku ( a to doslova). Já jsem sice náchylná na nemoce, takže nemluvím za sebe, ale po mononukleóze by po týdnu neskákal z postele ani...zkrátka NIKDO.
Jinak ale bizarní námět, který mě na sebe nalákal neuvěřitelně poutavým dějem.

P.S.: Všimli jste si té změny? No je přeci adventní neděle. První adventní neděle. Ale nebojte, já taky necítím žádný obrat. Jde hlavně o to, že od příští neděle se můžete těšit na knihy z vánočního prostředí, dokonce i ale na knihy přímo vánočně založené. Už teď se nemůžu dočkat. Pac a pusu..pěknou neděli :))

Hodnocení: 80 %

Další díl: Faking It - ?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ┼Raven Sammael Renkse┼ ┼Raven Sammael Renkse┼ | Web | 27. listopadu 2016 v 20:17 | Reagovat

na toto moc nejsem

2 lifeisabook lifeisabook | Web | 28. listopadu 2016 v 15:58 | Reagovat

[1]: Snažím se přidávat od každého doušku..Snad se ti něco zalíbí..:)
B.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist