Láska mezi písmenky

6. listopadu 2016 v 9:40 | #2 |  RECENZE
Autor: Jodi Picoultová a Samantha van Leerová
CZ: Láska mezi písmenky - CooBoo 2016 , ORIGINAL: Off the Page - 2015
Počet stran: 320
SÉRIE: Off the Page

Také je vám z každého konce do pláče? Mně jak z kterého, jelikož u některých knih jsem si při otočení posledního listu mohla konečně vydechnout a rychle ji strčit zpátky do police. To přiznávám. U tohohle mi je ale líto, že příběh, se kterým jsem se zžila, právě končí. Láska mezi písmenky je moudro zabalené do pohádkového obalu. Takový malý dárek, který otevřete a jste překvapeni, co všechno se uvnitř ukrývá. Ne jako ten, který objevíte ve skříni, ať schválně nebo nechtěně, a děláte jako by nic. Zamilovala jsem se do citátů, které provázely nejednu kapitolu. Zpracování hrdinů a zvratů, které neomrzí. Vyprávění z pohledu více osob mi nikdy nepřirostlo zrovna k srdci, ale kupodivu mi to u této knížky nevadí. Jelikož potřebujete znát pocity všech hrdinů, aby byl příběh kompletní.
Je to spíše kniha pro mladší čtenáře, jelikož na mě to bylo až moc kouzelné, (něco jako když se Sněhurka probudila po polibku, i když snědla otrávené jablko nebo když se Popelce vrátil střevíček- já osobně pochybuji, že by mě fakt neuvěřitelně pěkný a bohatý chlap hledal ve měste za účelem vrátit mi botu, i když v této dimenzi máme spolehlivější přístroje a záznamníky, než koně a gardu) ale zato celá pointa příběhu byla ztrhující a živá. Neustále se něco dělo.


Anotace:
Co by se stalo, kdyby se princ ocitl v našem světě a musel třeba chodit do školy? Tak začíná anotace knihy. Středoškolaška Delilah dokázala něco,co by se obyčejnému teenagerovi nepovedlo. Prince sice dostala do svého světa, ale musí udělat všechno proto, aby zapadl do života studenta a normálního člověka, který nechodí v pumpkách a střevících, ale v šortkách a triku. A co teprve ostatní holky? Delilah to nemá jednoduché a protože jí osud nepřeje, příběh, do kterého byl poslán namísto prince Olivera její kamarád Edgar se začíná měnit nazpět. Změny se pohádkové knize nelíbí, a dokonce i smrt může dohnat všechny k úplně jinému závěru.

Bylo mi trochu líto Jules na samotném konci, ale zas všechno pohádkové být nemůže. Nebylo to pro mě zkrátka dokončené, ale jinak si nemůžu stěžovat. Ilustrace a průpovídky byly "bomboźní" Za velké zklamání považuju to, že nebyl přeložen a vydán první díl z tohohle dua. Říkám si už po několikáté: Jaký chytrý a rozumný člověk vymyslel vydat druhý díl, aniž by se rozmýšlel nad prvním? Ze začátku jsem tápala, kdo je kdo a co a proč to dělá. Zkrátka se musíte s příběhem sjednotit časem.


P.S.: Milovníci sladkých lásek si u této knihy určitě vytrhnout kus svého srdíčka. :))
První díl: Láska mezi řádky
Hodnocení: 7/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist