Čas mezi námi

13. listopadu 2016 v 12:53 |  RECENZE
Autor: Tamara Ireland Stoneová
CZ: Čas mezi námi - Knižní klub 2013 , ORIGINAL: Timebetween us - 2012
Počet stran: 304

Tento příběh bych označila jako hravou, nepředvídatelnou, rekreační knihu. Nejedná se o nic namáhavého. Jde o milostný románek napříč časem, a tím je to všechno daleko nepředvídatelnější. Začátek mě tak trochu zmátl, ale jak jsem se propracovávala příběhem zjistila jsem souvislost. První polovina tajemství, které Bennet skrýval je odhalena už v samotné anotaci, ale ta druhá půlka je schovaná uvnitř několika stran příběhu a vy ji musíte najít.


Anotace:
Anna žije v roce 1995 ve městečku poblíž Chicaga, Bennett v roce 2012 v San Franciscu. Jak je možné, že se ti dva setkají? Bennett totiž není jen obyčejný kluk, ale má svojí schopnost, kterou využil špatným způsobem. Hned po svém výletu do minulosti se chystá vrátit zpátky, ale něco ho tam přezevšechno drží. Anna. Zezačátku se od ní chce držet dál, ale oba zjištují, že to není možné. Postupem času se Bennett svěří Anně se všemi tajemstvými a nástrahami, které z nich vyplývají. Problém je, že tohle nejde napořád. Nedělí je jen několik kilometrů, ale i sedmnáct let. Pronásleduje je i jejich minulost a jejich příběh, který už se jednou stal. Bude se to všechno opakovat? Nebo se nakonec Anna rozhodne jinak?

Kniha i postavy se mi líbily. Bylo to živé vyprávění, které zaujme. Nejedná se samozřejmě o žádný trhák mezi knihami, které jsem v poslední době četla. Kniha neurazí a navíc použité prvky o cestování časem jsou na jednu stranu už okoukané a na tu druhou - asi nejsou?! Opět jsem mohla proklouznout do světa, ve kterém není nic nemožné...

Pár citátů ( vlastně dva) jsem vám tu nechala na ukázku. Předpokládám, že level téhle úrovně angličtiny mí čtenáři zvládají - jestli ne, nezapoměňte zkopírovat do Google translation, nebo translate? - to je fuk, pro nás normálnější, prostě překladač. Užívejte v dobrém.

Everything has chains...
Absolutely nothing's changed.

I will end up alone like I began.

P.S.: Ano i já jsem si všimla, jak je recenze krátká, nešálí vás zrak, ale bohužel nebylo nic moc nad čím přemýšlet, dumat ani mudrovat, a dokonce ani bádat. Pro příště se polepším.

Hodnocení: 6,5/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist