Zapomnění

16. října 2016 v 9:55 |  RECENZE
Autor: Cat Patricková
CZ: Zapomnění - Argo 2012 , ORGINAL: Forgotten - 2011
Počet stran: 262

Zapomnění je knížka, od které jsem čekala jedno, ale dostala jsem druhé. Neočekávala jsem téma, které je v knize rozvedeno a jelikož hlavní hrdinka trpí tím, že zapomíná, co se stalo, je to tím ještě více záhadnější. Včetně toho, že má vzpomínky na budoucnost, což je ohromně originální. Příběh se netočí jenom kolem hledání lásky, ale i kolem nalézání osob, které London nepoznala a hlavně samu sebe.
Kniha mi vyhovujeve všech ohledech. Má kratší kapitoly, lehce se čte, líbí se mi autorčin styl a samotný příběh je prostě okouzlující. Nehledě na to, že mi hlavní hrdinka byla sympatická a byo mi jí někdy i líto. Vžila jsem se do její role a hrála jsem až do samého konce spolu s ní.London už od svých šesti let přesně ve 4:33 ráno zapomíná. Svojí minulost si nepamatuje, ale za to má vzpomínky na budoucnost. Všechno potřebné si zapisuje do poznámek, které si ráno pečlivě pročítá, aby byla v obraze. Když chce něco vypustit, nezapíše si to. Bohužel to může někdo využít, nebo i ona sama. London nikdy nepoznala vlastního otce a matka jí o něm neřekla nikdy nic víc, než pár slov. London se s tím ale neuspokojí, a tak začne hledat. Než všechno začne mít spád, pozná Luka. Je to kluk, kterého by si přála mít každá, ale i on má před ní malé tajemství. Bohužel ho ale nevidí ve svých vzpomínkách na budoucnost, což jí děsí. Všechno kolem ní se začne podivně hýbat a ona potřebuje rozlousknout lži i pravdy, lasku i nenávist, kterou před ní skrývají. Jak se London vyrovná s nečím, co je pro ní každý den nové? Tady rány nezahojí čas. Nebo ano?

Většinou by měly na řadu příjít negativa, ale ty tu nejspíš nenajdete. Kniha snad ani žádné nemá. Postavy, příběh, děj, tajemství, budoucnost, minulost i napětí mi přišlo zkrátka šmrncovní.
300 stran přečtených jako nic a se skvělým pocitem u konce. Tuhle autorku si budu pamatovat!
Nedivím se, že byl román přeložen do neskutečných 19 jazyků, a dokonce bude i zfilmován. Na filmovou adaptaci se těším jako správná fanynka.


PS: Z kna vidím, jak krásně se zabarvují listy do chladného podzimu. Jsem ráda, že další období mě provází knižními novinkami :))

Filmové zpracování: Paramount Pictures -?

Hodnocení: 10/10 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist