Učiněná katastrofa

2. října 2016 v 12:13 | #2 |  RECENZE
Autor: Jamie McGuire
CZ: Učiněná katastrofa - Fortuna Libri 2014 , ORIGINAL: Walking disaster - 2013
Počet stran: 400

Katastrofa to teda byla. Ne z pohledu kritiky knihy, ale ze strany dvou hrdinů, kteří si nedokázali ustálit city k sobě. Druhý díl mě nezaujal o nic víc než první. Je to téměř to samé, akorát jsem se dozvěděla, co se v danou chvíli honilo hlavou Travisovi a všechno do sebe tak nějak zapadlo a příběh doplnilo. Kdybych nečetla první díl řekla bych, že se mi příběh neskutečně líbil. Ale jelikož ho mám za sebou, tak se musím přiznat, že mě čtení nebavilo. Spíš jsem se do něj nutila, abych se mohla propracovat ke třetímu. Stejný děj mě podruhé jednoduše neoslovil.


Travis si žije povolným životem s alkoholem a holkami na jednu noc. Do cesty mu ale vstoupí Abby, která se ho nesnaží ničím zaujmout a právě tím ho nejvíce láká. Když spolu uzavřou sázku, kterou Abby prohraje, musí u něj za trest spát celý měsíc. Měsíc plný převrácených zvyklostí, zápasů, tajemství, lásce, porozumění i hádek a kdoví čeho ještě. Co se stane když se má Abby vrátit zpět na kolej? A co se stane když se Travis zamiluje? Pohled tenktokrát ze strany Travise Maddoxe, jehož heslem je bojovat.

Musím ale upozornit na skvělý konec. Krásný epilog takový, jaký má být. Všichni známe konec již z prvního dílu, ale autorka nám vylíčila i jejich život poté, co zazvonil konec. Autorka se nebála použití žádného slova, takže příběh byl opravdu identický s hlavním hrdinou, což se mi líbilo. Travis byl závislý na Abby jako někdo na čokoládě, nebo sportu. Abby pro něho vlastně byla taková droga, které se nešlo zbavit. Jak jsem psala i u předchozího dílu, příběh plný citů, jak na bobové dráze se skvělým námětem.
Řekla bych, že by nebylo špatné, kdyby autorka napsala polovinu knihy z pohledu Abby a polovinu z pohledu Travise, aby to nebylo stejnavé.

PS: Díky stejnému příběhu nedávám vysoké hodnocení, ale na třetí díl se rozhodně těším, protože samotný příběh má něco do sebe... :)

Další díl: Nádherná svatba

Hodnocení: 4,5/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist