Nádherné bytosti

10. října 2016 v 15:48 | #1 |  RECENZE
Autor: Kami Garciová & Margaret Stohlová
CZ: Nádherné bytosti - Knižní klub 2011 , ORIGINAL: Caster Chronicles: Beautiful Creatures - 2009
SÉRIE: Kronika prokletých zaklínačů
Počet stran: 512

Nádherné bytosti je kniha, o které jsem se dozvěděla poměrně nedávno. Prvně jsem, jak jinak, viděla film, ale přece jenom mě zajímala i knižní předloha. Bohužel jsem z knihy zklamaná. Samotný nápad byl dobrý, ale děj sám o sobě pro mě nudný. Nemůžu si pomoct, ale tohle není úplně knížka pro mě, i když takovýhle žánr mám ráda.
Začnu spíš pozitivní stránkou, kterou kniha měla. Hlavní hrdinové jak Ethan, tak Lena mi byli sympatičtí. Sbližovali se pomalu a nevrhli se do vztahu po hlavě. Také jsem ráda za ne moc komplikovaný děj. Vše jsem chápala a netápala jsem, jak se mi občas u fantasy příběhů stává. Dokonce mi nevadila ani občasná cizí slova, ze kterých jsem se poučila (cvikr, pivot, mikrofiš...)


Ethan je obyčejný středoškolák, který bydlí už od narození v Gatlinu, malém městečku na jihu. Město je jako větší vesnice, a proto jakmile se do města nastěhuje neteř Macona Ravenwooda, místního zakladatele města, člověka, který žije ve strašidelném domě a neoblíbeného usedlíka, začnou si o ní všichni špitat. A bouhužel ne v dobrém. Je krásná, chytrá, ale i mocná, což ostatní nevědí. Řeč je o Leně Duchannesové, zaklínačce, která má být brzy vyžádána, světlem nebo temnotou, a dívce, která se zalíbí jen samotnému hlavnímu hrdinovi Ethanovi.
Časem se jí dostane pod kůži a ona mu vyzradí všechna svá tajemství o jejich rodině a právě on je jediný, kdo jí může zachránit před temnotou. Přežijí všechny pověry a pomluvy, které o nich kolují? Dokáže láska být tak silná?
Kdo je Lena vlastně zač?

Ale bohužel to je z dobrých stránek všechno. Celkově mě kniha neupoutala. Jako velkou ztrátu taky považuji hovorový styl. Je samozřejmé, že knihám to dodává na autentičnosti a v této knize to má charakterizovat rodilý jižanský přízvuk, ale na mě toho byla až přemíra a připadalo mi, že jsem z jiného světa. Knize moc nepřidá ani její počet stran. Když uvážím, že patří do série se čtyřmi díly, přijde mi kniha ukončená a nemám chuť popadnout pokračování.
Co mě ale bavilo byl konec, kde se všechno nevyřknuté vysvětlilo a nabralo to tam spád. Bohužel mluvím jen o posledních dvaceti stranách. Možná někdy sáhnu i po dalším dílu, ale v nejbližší době to nemám v plánu.

P.S.: Plusem u této knihy jsou také rodokmeny, díky kterým jsem se výborně orientovala :))

Další díl: NÁDHERNÁ TEMNOTA

Hodnocení: 5/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist