Dopisy na konec světa

25. října 2016 v 16:32 |  RECENZE
Autor: Ava Dellaira
CZ: Dopisy na konec světa - Yoli 2015 , ORIGINAL: Love Letters to the Dead - 2014
Počet stran: 272

Poučný, dojemný, láskyplný, srdcervoucí příběh, který se ukrývá za obálkou této knihy. Knihu jsem si vybrala v domnění, že je to něco jiného, než moje rutina plná obyčejných něžných románků. Hrdinku jsem obdivovala a nedivila jsem se jejímu chování. Když člověk dostane od života ránu v podobě smrti a odchodu blízké osoby jeho myšlení se změní stejně, jako to bylo popsáno zde. Občas se musím přiznat mi to přišlo přitažené, ale mělo to tak být. Klučina, který měl zastávat hrdinu, zabránil Laurel v začátku úplně nového života, než za sebou uzavře ten starý. Problém je, že životu se nedá utéct a přesně to autorka vystihla v tomto úžasném příběhu.


Laurel se musí vypořádávat se smrtí svojí sestry a přitom se musí vyrovnávat s obyčejnostmi svého života. Jako jsou noví přátelé, škola, ale také první láska. Laurel nikdy o své sestře neřekla špatného slova a v tom utkvívá hranice, kterou Laurel nemůže překročit a jít dál. Ze školy má úkol napsat dopis zemřelé osobě. Její výtvor se ale promění v něco víc, než jen pouhý dopis a za chvilku se jí schránka notebooku zaplní jejími díly, adresované například Kurtovi Cobainovi nebo Amy Winehousové. Laurel v těhle dopisech začne odhalovat svoje pocity a touhy, které jí pomáhají hranici pomalu přecházet a její život opět skládat zpět, ale svůj dopis nikdy učitelce neodevzdá. Nebo ano?

Příběh je psaný podobou dopisů, což je jednak originální, jednak se to krásně četlo. Na tuhle knížku budu vzpomínat a zůstane u mě v srdíčku, kde zanechala stopy.

PS: Mrzí mě, že vydání článku neproběhlo jako vždy v neděli. Příště to napravím... :))

Hodnocení: 8/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist