Rudá jako rubín

18. září 2016 v 8:06 | #1 |  RECENZE
Autor: Kerstin Gierová
CZ: Rudá jako rubín-Láska nezná čas - CooBoo 2012 , ORIGINAL: Rubinrot-Liebe geht durch alle Zeiten - 2009
SÉRIE: Drahokamy
Počet stran: 336

Kdo by odolal cestováním v čase? Za sebe musím říct, že já tedy rozhodně ne. Zprvu se mi do knížky nechtělo, musím přiznat, ale jakmile jsem přečetla první stranu, nepustila jsem ji z ruky. Nápínavý román, kde nikdo neví komu věřit, kde láska nezná čas. Neuvěřitelně jsem si vybavila každičkou osobu, která se v příběhu vyskytuje. I já sama jsem se na chvíli ocitla v roce 1912 nebo 1759, protože s touhle knihou není nic nemožné.
Postavy se mi líbily a zvlášť hlavní hrdinka. V ostaních příbězích se hned hrdinka vrhne celou hlavou do záhady a vše najednou chápe a všemu rozumí, a to se právě tady nestalo. A za to jsem nesmírně vděčná, jelikož jsem mohla tápat spolu s ní a odhalovat tajemství za tajemstvím její rodinné linie i linie de' Villiersových postupně tak, abych to pochopila.


Gwendolyn vyrůstá jako normální teenagerka, ale s tou odlišností, že vyrůstá právě v rodině, kde se dědí gen, který umožňuje cestovat časem. Podle předurčení je k tomuto genu u nich v rodině dlouhodobě připravovaná její sestřenice Charlotte. Učí se spousty jazyků, šerm. K tomu je lépe vedená k vyjadřování. Všichni jsou tak zaujati samotnou Charlotte a jejími nevolnostmi, které předpovídají skok do minulosti, že si nikdo nevšimne, jakou nevolnost prožívá Gwendolyn a než si to stačí uvědomit ona sama, objeví se sto let před jejím narozením. Jelikož není připravená na nic z tohohle, je zmatená. Naštěstí se jí to děje zprvu pár krátkých minut. Uvědomí o tom svou matku, která jí dovede do domu de' Villiersových a všechno vysvětlí. Gwendolinina teta, sestřenice i babička jsou rozčilené, jelikož si myslí, že je to lež a Gwen není nic víc, než obyčejná holka a že chce Charllote ukrást pozornost. Na scéně se objevuje krásný Gideon, který už má první skoky za sebou, ale Gwendolyn mu nepřijde zrovna po chuti. I přes to se setkávají častěji, než by chtěli a spolu bojují za odhalení pravdy. A kdo ví o co ještě?

Zprvu jsem byla trochu zmatená z mnoha postav, které i tak byly pěkně popsané. Po malém taháčku se jmény jsem si všechny lépe srovnala. Knihu můžu jedině chválit a chválit, jelikož je strašlivě zajímavá a na druhý díl nebudu dlouho čekat. Protože kdo by nebyl připravený zjistit, kdo má skutečně pravdu a co skrývá Grace? Pěkně zpracovaná kniha s mnohými citacemi, moudry a o 12 kamenech se svojí magii.

P.S.: Na světě je dokonce filmové zpracování, které podle mě nesahá knižní předloze ani pokotníky. No, posuďte sami :))

Další díl: MODRÁ JAKO SAFÍR
Filmové zpracování: Rubínově červená (Rubinrot)

Hodnocení: 10/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 STIAK STIAK | E-mail | Web | 18. prosince 2016 v 22:31 | Reagovat

Wowie, tahle knížka působí zajímavě c:
Zkusím si ji najít v knihovně, až budu mít čas ( = až dočtu těch asi 15 knížek, který chci přečíst XD) c:

2 lifeisabook lifeisabook | Web | 19. prosince 2016 v 20:14 | Reagovat

[1]: Jaaj..tak snad jsem tě nenalákala na něco, co tě nebude bavit :/ :D..Ale zajímavá je rozhodně!..A tvůj problém mi není vůbec cizí, takže ti přeju aby ses k ní dostala co nejdřív!! :) :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist