Eden

4. září 2016 v 7:24 | #1 |  RECENZE
Autor: Helen Douglasová
CZ: Eden - Yoli 2015 , ORIGINAL: After Eden - 2013
Počet stran: 256

Jednoduchá knížka na volné odpoledne. Tak bych ji charakterizovala. Není to nic složitého, ba naopak se krásně čte a vše do sebe zapadá tak, jak má. Hrdinka se mi líbila svojí jednoduchostí, jako samotný příběh, a také svojí odvahou a z části jsem se v ní viděla i já sama. Fantasy romantická oddechovka, u které se nemusí tolik přemýšlet, jako to bývá v některých obsáhlejších fantazírních námětech. Není roztahaná, čehož si u ní vážím. Splnila moje očekávání, a dokonce mě v mnohých částech příběhu sama překvapila.


Eden je obyčejná dívka, která studuje vyšší střední školu se svými kamarády. Rodiče ztratila při autohavárii, a tak se o ní stará již od 20 její teta. Jednoho dne, ale Eden zaujme nový student, který se z neznámého důvodu přistěhoval na konci školního roku. On se seznámí s jejich partou, která zahrnuje i Connora, který je do Eden tajně zamilovaný, a tak nerad vidí Ryana v blízkosti s Eden. Když jednoho dne je Eden u Ryana doma, vezme sebou omylem knihu, která, jak později zjištuje, je vydaná roku 2081, i když je teprve rok 2012. A co je divnější knihu napsal její nejlepší přítel Connor Penrose. Od začátku přišel Ryan, Eden zvláštní a nebude to, jak si dříve myslela, tím, že pochází z jiného státu. Záležína na tom jestli se Ryan podělí o tajemství, které skrývá.

Nemohu si stěžovat ani na konec, líbilo se mi to tak, jak to je. Měla jsem ji přečtenou za dva dny, protože tento napínavý příběh Vás nutí dostat se ke konci.

PS: Tohle byl teprve začátek a doufám, že se dočkáme dalšího dílu (Chasing Stars) v překladu, i když mi bylo od nakladatelství sděleno, že se další díl překládat nebude. Tak mi zbývá jen doufat.Nerozhodný

Další díl: CHASING STARS - ?

Hodnocení: 9,5/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist