Ukolébavka - umění rozchodů

21. srpna 2016 v 9:29 |  RECENZE
Autor: Sarah Dessenová
CZ: Ukolébavka - CooBoo 2011 , ORIGINAL: This Lullaby - 2004
Počet stran: 376

Na samém začátku jsem si říkala: Ano, Remy je opravdu zlostná zahořklá mrcha, jak ji bylo sděleno od jejího bratra Chrise. Ale jak začala vidět svět trochu jinak, hned se mi líbila o něco víc. Obdivuji Dexterovu trpělivost, lhostejnost k jejím sarkastickým poznámkám, to jak s ní dokázal jednat a že ji uměl překvapit, i když to Remy nahlas nepřiznávala.
Jak byla ke všem tak cynická, neměla jsem ráda ani její okolí, ale té změny, která nenápadně probíhala, jsem si pak vážila mnohem víc.


Její matka se popáté vdává a svého otce nikdy nepoznala. Sama nikdy nepocítila zamilovanost do žádného kluka a že jich bylo mraky. Do jejího uspořádaného života najednou vpadne Dexter, který jí převrátí svět vzhůru nohama. Její cynická a chladná povaha jí nedovolí, aby se něco vykolejilo, a tak Dextera ignoruje. Od první chvíle je jí nepříjemný, i když uvnitř cítí, že ho potřebuje. Bude Dexter jen další prázdninová láska, která dostala kopačky nebo Remy zaujme natolik, aby s ním měla něco víc?

Kniha byla napsána zajímavě natolik, že mi nevadilo jak dlouhý rozjezd měla, než se začalo skutečně něco dít. Nebyla, jak jsem u ostatních knih zvyklá, tak sentimentální a jednodušše hrdinka si nebrala žádné servítky a do toho jsem se v knize zamilovala. To bych nebylá já, kdybych nenašla nějakou tu chybičku. Tentokrát to byly stylistické chyby, které jsou často přehlížené, ale neobejdou se bez povšimnutí.
Originální příběh s originální hrdinkou a originálním prostředím.

P.S.: Tohle by si měli uvědomit všechny slečny, které nevěří na lásku :)).

Hodnocení: 7,5/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist