Bonusový článek- léto 2016

31. srpna 2016 v 8:41 |  SEZÓNNÍ ČLÁNKY
Ahooj, tak už nám skončilo léto a začíná škola, ale to nic nemění na tom, že si budeme dál užívat skvělé tituly, které pro vás mám připravené.
Na konec léta tu mám první speciální článek na téma: Závěr knih.

Sama za sebe myslím, že knihy "pro dívky" nebo-li "Young adult" jak jsou romány často označované, končí většinou podle mých představ. A právě proto, že knihy tohoto žánru jsou především o prvních láskách, vznikajících přátelstvích a překvapeních, a přesto že, jsou někdy o rodinných trablích či o smrti člověka nemusejí nutně končit negativně. Alespoň to já očekávám, jelikož u těchto knížek si často chci zvednout náladu a k tomu by mi knížky bez "happyendu" nepomohli. Člověk občas potřebuje zmizet z reality, aby také mohl věřit ve slova v nich napsaná...
Za to ale příběhy s negativními konci neodsuzuju k záhubě. Záleží na celkovém podání knihy a jednotlivých dílků, které do sebe musí zapadat, aby příběh upoutal celou mou pozornost.
Vyhledávám oba dva typy, jelikož přes obal do knihy nevidím, proto vím, že konec může být překvapení, jelikož jsou vždy dvě cesty. Záleží na tom, kterou si autor pro svoji knihu vybral.
A co si myslíte vy?

Filmy:

Papírová města jako film nemá chybu stejně jako kniha. Nenudila jsem se při něm ani na vteřinu, což je rozdíl od knihy, která mě, jak jsem psala, trošičku nudila uprostřed děje. Film má začátek, prostředek i konec. Spád, akce, něžné momenty. Zkrátka mu nic neschází. Postavy se mi líbily. Každá měla něco do sebe a přesto jak jsou oba dva hrdinové rozdílní dokázali se spolu bavit. Však protiklady se přitahují. Myslím, že i herecké obsazení je přímo trefné, jelikož oba dva působí tak, jak působit mají. Cara stejně jako Margo je divoká a nespotaná a Natt jako Quentin je zalaskovaný slušňák.
Konec nebudu snad ani hodnotit, protože jsem se s ním za tu dobu, co jsem ho viděla několikrát, už smířila.

Hodnocení: 85% ( Jak tvrdím, knihy jsou lepší, ale u této mě překvapivě film upoutal víc.)

Kniha:
Tady to byl docela oříšek, jelikož jsem přečetla spousty vynikajících knih. Kterou bych ale vyzdvihla až do nebes? Nejspíš to bude kniha od české autorky s názvem Niky. Hned v závěsu na druhém místě ale nesmím opomenout mojí první knihu na mém blogu a to konkrétně Šepotání. Každá je úplně z jiného soudku, ale podle mě zkrátka dvě nejlepší.


Fotka:
Moje nejzajímavější sezónní fotečka je tentokrát přímo z letadla. Co jiného dělat, když jsem právě několikset stop nad zemí?


P.S.: Doufám, že se vám tenhle koncept líbí, protože takovýmhle typem článku budu uzavírat období. V těžkém přepočtu to jsou konkrétně čtyři články za rok. Docela ráda dávám létu sbohem, jelikož se těším na změny. Mimo jiné mířím do prváku tak mi držte palce, protože tohle bude víc než malá změna. Myslím i na ostaní nováčky na středních školách a loučím se s měsícem srpnem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist