Zrcadlení

31. července 2016 v 10:55 | #3 |  RECENZE
Autor: A.G. Howardová
CZ: Zrcadlení - CooBoo 2016 , ORIGINAL: Ensnared 2015
Počet stran: 429

Prvních 100 stran mě nebavilo, jelikož se Allysa shedala s ostatními až později a nic zajímavého se nedělo. K mému překvapení se pak děj vyvíjel o to rychleji a o to napínavěji. Autorka je strašlivě šikovná. Vymyslet a napsat takový těžký zamotaný příběh muselo být nesmírně složité. Opravdu ji za to obdivuji a byla bych ráda, kdyby napsala další knihy. Oceňuji také barvitou slovní zásobu, na které se nešetřilo a děj vás okamžitě vtáhne za Allysou do Říše divů. Příběh se neustále rozvíjí a pomalu se do Říše divů zamotává celá Allysinina rodina. Nezapomenu ani na obdiv Zacha a Morfea za to, co dokázali obětovat za lásku k Allyse, která si to podle mě na jednu stranu zasloužila, ale na druhou je svými vyrovnanými city zraňovala.


Allysa v minulém díle poslala Zacha s Morfeem do Kdekolijinde, maminku do Říše divů s Druhou sestrou a zasypala králičí díru. Musela tedy svého tátu zasvětit do jeho minulosti, která mu byla v myšlenkách odebrána. Postupem času se poznává s novými členy rodiny, kteří jí pomůžou s přípravami na boj s Červenou. Není překvapení, že se všichni navzájem shledají, ale spíše jak se s tím vyrovnají a celý případ nejen s královnou, ale i se svými nápadníky Allysa vyřeší.

Bohužel i tak měl příběh své minusy. Proplétat se mezi všemi těmi postavami a celým dějem bylo někdy nad moje síly. Mnohdy jsem netušila, co se vlastně odehrává. Na tuto sérii musíte mít hodně bujnou fantazii, abyste si všechny ty potvůrky, jednotlivé bojové scény i celou Říši divů vybavili do detailů. Autorka má takový styl a musela jsem se s tím poprat.
Jsem ráda, že se konečně Allysa rozhodla pro kompromis ve svém milostném trojúhelníku. Podrobný až, v některých částech, morbidní boj, který mi vehnal slzy do očí. Až budete číst, pochopíte proč.
Určitě tato série bude patřit k nejoblíbenějším v mé sbírce.
Příběh plný intrik, lží, ale i lásky a pochopení.

P.S.: V tomto díle je napsané zakončení, ale měl by být vydán ještě jeden díl. Tak uvidíme, kdy se ho dočkáme.

Dodatkový díl: BĚSNĚNÍ

Hodnocení: 8/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 31. července 2016 v 11:01 | Reagovat

Ahoj nechceš spřátelit? :-)

2 lifeisabook lifeisabook | 31. července 2016 v 12:23 | Reagovat

[1]: Ahoj, moc ráda :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist