Niky

24. července 2016 v 10:09 | #1 |  RECENZE
Autor: Zuzana Ryšavá
ORIGINAL: NIKY - Egmont 2015
Počet stran: 356

Tak tohle je moje první česká autorka, od které jsem přečetla román. A byl neskutečně dobrý. Nevím proč, ale od českých spisovatelek jsem si neslibovala, že by se mohli rovnat zahraničním, nebo je dokonce převálcovat. Je to lákavý děj s mnoha "kotrmelci" hlavní hrdinky. Byla jsem ráda za prolog, který mě uvedl do obrazu ohledně života hlavních postav, takže jsem v příběhu netápala, kdo je kdo až na začátek, kdy se objevili na scéně dvě Niky.


Niky se má skvěle. Její rodiče se rozvedli, ale ona tím nijak netrpí. Ovšem když si její matka vezme nového přítele nezbývá nic jiného, než se přestěhovat s ními do velkého domu ve zbohatlické čtvrti. Karel je hodný chlap a je na Niky milý, ale ona má jiný problém. Hned se seznámí s Linhartovými, Hynkovými (nevlastní bratr) přáteli, kteří se skládají z modelky Báry a krásného děvkaře Martina. On si ji však měří pohrdavým pohledem, a tak se s ním Niky nespřátelí tak, jako s jeho sestrou. Když si vyjasní v čem měli oba problém, zjistí, že ani jeden neni takový, jak si mysleli a začnou si budovat křehké přátelství, které klíčí. Niky se s tím musí poprat, ale nesmí zapomenout na svoji první lásku Tomáše.

Přiletěla se mnou až k moři, kam jsem si ji šetřila a nemohla jsem ji pustit z ruky. Mrzelo mě, že příběh nebyl více rozvitý, abych mohla ještě otáčet pár stran, ale jinak mám samou chválu. Zápletka se táhla celou dobu a na konci se objevilo menší drama a i to jsem přivítala. Miluju tyhle zprvu znepřátelené hrdiny, ze kterých se nakonec vyklubou dva zaláskovaní motýli i přesto, že je to románová klasika.

P.S.: Na blogu spisovatelky jsem zjistila, že se chystá další kniha, ale datum vydání autorka ještě nezveřejnila. Snad ji co nejdříve uvidíme za sklem knihkupectví a poličkách knihoven, jako žhavou novinku!!

Další díl: NELA

Hodnocení: 9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist