Divotání

10. července 2016 v 15:28 | #2 |  RECENZE
Autor: A.G. Howardová
CZ: Divotání - CooBoo 2015 , ORIGINAL: Unhinged - 2013
Počet stran: 429

Konečně dočtený další díl z této fantasy romantické trilogie (brzy tetralogie). Druhý díl mě uchvátil stejně tak, jako první. Přiznám se, že se mi líbil i o něco víc. Autorku obdivuji za propracovaný děj, který se v tomto díle rozvinul do nečekaných rozměrů. V knížce nechybí napětí a občas byli scénky téměř hororové. Naproti tomu se objevují scénky romantické až vášnivé. Obojí k ději zkrátka patří a jsem za to ráda. Souboj mezi Zachem a Morfeem o Allysu mě také stále nepřestal bavit.


Allysa je statečná hrdinka, napůl podsvětnice, která se nedokáže rozhodnout mezi lidským životem, nebo životem v Říši divů, tudíž i mezi Morfeem a Zachem. Podniká přípravy na souboj s Červenou královnou. Ale nevypořádává se pouze s ní, ale na scéně se objevují další záporné bytosti. Do bláznivého roje se přídá její maminka, o které se Allysa dozví, s čím se potýkala ona sama ve své minulosti a konečně najde odpověď na to, proč se dostala do ústavu. Zachovi se vrátí jeho vzpomínky, aby ho mohla Allysa ochránit před Druhou sestrou, která si na něj brousí zuby, kvůli podvodu Alison.

Jsem šťastná, že si autorka odpustila cizí slova, která mě v prvním díle přišli jako velké minus. Neopadá u mě názor na to, jak složitý tento příběh je, a že jsem se v nějakých částech zamotávala. Příběh samozřejmě končí začátkem dalšího dobrodružství, na které se nemůžu dočkat.

P.S.: Recenze třetího dílu je už pro vás připravená :)).

Další díl: ZRCADLENÍ

Hodnoceni: 8,5/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist