Čemu jsem věřila

17. července 2016 v 8:57 |  RECENZE
Autor: Huntley Fitzpatricková
CZ: Čemu jsem věřila - CooBoo 2015 , ORIGINAL: What I Thought Was True - 2014
Počet stran: 388

Wau. To jediné mě teď napadá, když jsem právě obrátila poslední stranu. Z knihy na mě dolehly smíšené pocity. Oceňuji na knize ne příliš dlouhé kapitoly a "promakaný" příběh. Autorka si podle mého názoru dává s příběhy hodně práce, protože její knihy jsou propracované do detailu a nejedná se pouze o život hrdinky. Líbila se mi tajemná minulost Gwen, kterou jsem neměla šanci prokouknout hned na začátku. Gwen mi nepřirostla zrovna k srdci, jelikož jsem občas nechápala její reakce a některé činy, ale alespoň se lišila od ostatních nevinných hrdinek.


Příběh nastiňuje rozdíly mezi chudými, kam patří Gwen, a bohatými, kam se řadí Cass. Jejich zauzlená minulost se odhaluje postupem času. Gwen se nejen musí starat o svého malého brášku, protože její matka musí uklízet v domech, ale také se věnovat své brigádě a svým citům a lásce k jednotlivým postavám. Gwen musí také stát po boku svého bratrance, který s nimi už odmalička žije, a také své nejlepší kamarádky Vivien. Tito dva její nejbližší jsou totiž jako jeden. Milují se, ale nečekala bych, že oni dva budou větší pohroma, než Gwen a Cassidy. Na léto Cass musí vzít brigádu, protože jeho bohatý otec není spokojený s tím, jak se chová. To Gwen zpočátku naštve, ale postupem času začne prahnout po jeho přítomnosti. Vyrovná se Guinevra se všemi překážkami, které jí v létě čekají?

Příběhy Huntley Fitzpatrickové mi přijdou reálnější než v ostatních knihách, a proto je ráda přivítám. Také oceňuji, že je zasazuje do jednoho světa. To znamená, že její knihy se občas proplétají mezi sebou. Hodnotím jako příjěmný letní román, který vás zaujme svým dějem.

P.S.: Tuhle autorku jsem si čtením jejích knížek oblíbila, takže se budete setkávat s jejími dalšími románky :)).

Hodnoceni: 7/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist