Šepotání

19. června 2016 v 9:57 | #1 |  RECENZE
Autor: A.G.Howardová
CZ: Šepotání - CooBoo 2015 , ORIGINAL: Splintered - 2013
Počet stran: 414

Na knihu Šepotání jsem narazila na internetu, když jsem hledala knížky na léto. Prázdniny sice ještě nezačaly, ale zato jsem se už vrhla na první díl z této trilogie( i když v říjnu tohohle roku by měl vyjít dokonce 4 díl). Na příběhu mě zaujalo pokračování povídky o Alence. Sama autorka, jak jsem se dočetla, chtěla vědět co by se stalo, kdyby Alenka vyrostla, a tak se vrhla a napsala tuto poutavou sérii. I obal všech tří dílů vypadá tajemně a originální mi přijde i zbarvení písmenek v knize, které je shodné s barvou obálky. Příběh mě od začátku až do konce nutil otáčet stránky jednu po druhé rychleji, než jsem čekala.


Alyssa je tvrdohlavá puberťačka akorát s nadpřirozenými schopnostmi. Po linii žen se táhne dar slyšet šepot hmyzu a rostlin. Z počátku Allysa vystupuje jako praprapravučka Alenky, která se za svého mládí dostala do říše divů, kde napáchala neplechy, a které by měla vyvolená, čili Allysa, napravit a zjistit, co její matku dohnalo k tomu, aby skončila v Psychyatrické léčebně.
Allysa s sebou do Říše divů vtáhne i svou tajnou lásku Zacha, ale za dveřmi jí čeká arogantní a svůdný Morfeus, který jí postupem času připomene její podivnou minulost a svou přitažlivostí Allysou manipuluje. Cestou je provází jak postavy z knihy Alenky v říši divů od Lewise Carola, tak i domyšlené bytůstky. Patří Allysa spíš do světa lidí nebo do říše
divů?

Knížka mě neuvěřitelně bavila a určitě si přečtu i druhý díl, který už mám s předstihem doma. Postavy byly pěkně vykresléné a nejvíc mne zaujal právě tajemný Morfeus. Na druhou stranu se dají najít i záporné stránky autorčina psaní. V knize se občas vyskytují cizí slova, kterým jsem nejenom nerozuměla, ale v životě je neslyšela. Samozřejmě si vystačíte i bez slovníku, ale občas mě nějaké to slovo vytrhlo ze čtení, které jsem hltala jedním dechem. Nejenom cizí slova mě někdy zmátla, ale i samotný příběh se mi zdá v některých pasážích složitý a musela jsem si text číst vícekrát.

To nic nemění na tom, že se mi kniha líbila a autorka skvěle pojmula otevřený konec, aby nás navnadila na pokračování tohohle fantasy romantického příběhu. Samozřejmě autorku chválím za skvěle promyšlený děj, který si získal i moje srdce (jakožto milovnici Alenky).

P.S.: Už ke konci příběhu mě zajímalo, s čím může v dalších dílech autorka přijít. Tak doufám, že nejsem jediná, kdo je napnutý, co se objeví v dalším díle :))

Další díl: DIVOTÁNÍ

Hodnocení: 8/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist